eBooks - elektronické knihy

Tento weblog je v péči doc. Arnošta Katolického (doc.aka(@)akamonitor.cz). Informuje o nově zjištěných zdrojích týkajících se elektronických knih. Je součástí opakovaného on-line zdroje 1804-042X AKA-MONITOR (www.akamonitor.cz).

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

21. 5. 2009

Nová verze čtečky elektronických dokumentů

Po necelých čtyřech letech se vracím k tématu elektronické knihy.
Zásluhu na tom má především zpráva o tom, že firma
Amazon.com představila novou verzi čtečky el.dokumentů Kindle.
Přístroj je postaven na technologií E Ink, což u něj garantuje výbornou čitelnost displeje při malé spotřebě, výhodou je rovněž snadná přenositelnost. Zásadní je pak u tohoto zařízení bezplatné bezdrátové připojení do online storu Amazonu, poskytujícího desetitisíce knižních titulů a spolu s tím i odběr novin, časopisů či blogů.
Kindle číslo tři
Šéf známé firmy Amazon Jeff Bezos se snaží odpovědět na otázku, jestli bude jeho oblíbená čtečka Kindle stejně revoluční v četbě novin, jako je při četbě knih. Nečekaně proto dal na trh třetí verzi.
Kindle DX je větší, má zabudovanou čtečku PDF a vylepšenou internetovou navigaci. Za větší rozměr ale zaplatíme, místo 359 dolarů rovnou 489 dolarů, navíc v ruce budeme mít více než půlkilovou krabici. Displej o úhlopříčce 9,7 palce má automatické přetáčení (stejně jako iPhone nebo iTouch) z vertikální do horizontální polohy a měl by být vhodnější pro četbu novin a časopisů nežli šestipalcový Kindle 2
Více se dozvíte na následujících adresách:
Amazon Kindle: revoluční čtečka eBooků je zde?
http://www.grafika.cz/art/polygrafie/amazonkindle.html
16 fotografií čtečky najdete na adrese:
http://digitalne.stahuj.centrum.cz/obrazem-elektronicka-ctecka-kindle-2/?pid=4746#photos-row
Více o Kindle č. 3 na adrese:
http://www.dsl.cz/clanky-dsl/clanek-1387/kindle-cislo-tri
Další texty:
http://jankorbel.cz/2007/11/25/amazon-kindle/
Nová čtečka od Amazonu přijde o hlas. 9. března 2009
Druhá verze elektronické čtečky Kindle bude nadále syntetickým hlasem moci předčítat jen ty knihy, u kterých to jejich autor povolí. Amazon se tak chce vyhnout případným žalobám.
http://technet.idnes.cz/nova-ctecka-od-amazonu-prijde-o-hlas-spisovatele-nechteli-aby-jejich-knihy-cetl-pocitac-glb-/hardware.asp?c=A090302_222737_tec_denik_pka