eBooks - elektronické knihy

Tento weblog je v péči doc. Arnošta Katolického (doc.aka(@)akamonitor.cz). Informuje o nově zjištěných zdrojích týkajících se elektronických knih. Je součástí opakovaného on-line zdroje 1804-042X AKA-MONITOR (www.akamonitor.cz).

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

6. 4. 2010

Hanlin V5 - kontrast a podpora formátů

V několika zprávách jsem se věnoval eBook Readeru Hanlin V5.
Vzhledem k tomu, že se posunu o kousek dále  (věnuji se dalším modelům čteček), upozorňuji na závěr svého povídání o Hanlin V5, ještě jednou  na charakteristickou vlastnost, která by mohla zaskočit uživatele s poruchami zraku. Jde k problém s kontrastem. Ve velké recenzi ebook readerů, publikované v časopise Computer, byl Hanlin V5 zařazen na první místo. Zřejmě především kvůli bohaté sadě podporovaných formátů a bohatému příslušenství dodávanému s čtečkou. V této recenzi byl displej čtečky hodnocen jako nadprůměrný. A moje vlastní zkušenosti? I když jsem s čtečkou normálně pracoval, přece jen jsem postrádal větší kontrast. Jde o to, že černá barva není dostatečně sytá, je spíš tmavě šedá, což způsobuje u lidí se zrakovými problémy, což je bohužel i můj případ, určitý diskomfort. Abych neměl, jako recenzent čtečky Hanlin V5, výčitky svědomí, doporučuji lidem, kteří mají potíže s kontrastním viděním, nespěchat s koupí a displeji  čtečky věnovat zvýšenou pozornost.

Co se týče podporovaných formátů, v zásadě nemám proti údajům uváděným v nabídkách, námitky. Pro jistotu však doporučuji prohlédnout podrobný přehled formátů ( v angličtině ) na adrese:
http://wiki.mobileread.com/wiki/Hanlin_eBook_formats
V přehledu jsou uvedeny u každého formátu výjimky, kterých není zrovna málo.

Shrnuji: Hanlin V5 je v cenové relaci do 5500,- Kč každopádně pozoruhodný ebook reader. Pro uživatele se zdravým zrakem a s trochou zkušeností v oblasti formátů, může být optimální volbou.