eBooks - elektronické knihy

Tento weblog je v péči doc. Arnošta Katolického (doc.aka(@)akamonitor.cz). Informuje o nově zjištěných zdrojích týkajících se elektronických knih. Je součástí opakovaného on-line zdroje 1804-042X AKA-MONITOR (www.akamonitor.cz).

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

4. 4. 2010

Read by XPDF v nabídce subMENU čtečky Hanlin V5

Pokud se v nabídce vyvolané v režimu čtení knihy ve formátu PDF objeví volba "Read by XPDF", souvisí to zřejmě ( nejsem milovník Linuxu ) s tím, že OS Hanlinu je právě Linux, pro který existuje samostatný PDF viewer.
Abych nenaváděl, raději cituji ze stránky:
http://allmyapps.com/app/ubuntu-9.10/xpdf-reader-xpdf
"
PDF viewer to read PDF files

xpdf is a suite of tools for Portable Document Format (PDF) files (these are sometimes called 'Acrobat' files after the name of Adobe's PDF software). This package contains xpdf itself, a PDF viewer for X11. xpdf is designed to be small and efficient. xpdf supports encrypted PDF files. Standard X fonts, Truetype fonts and Type 1 fonts are supported. This package also contains pdftoppm, a utility for converting PDF files to PBM, PGM and PPM formats."
V mém případě dochází po této volbě k okamžitému návratu do katalogu knihovny, takže nemohu posloužit žádnou pozitivní zkušeností.