eBooks - elektronické knihy

Tento weblog je v péči doc. Arnošta Katolického (doc.aka(@)akamonitor.cz). Informuje o nově zjištěných zdrojích týkajících se elektronických knih. Je součástí opakovaného on-line zdroje 1804-042X AKA-MONITOR (www.akamonitor.cz).

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

30. 4. 2016

Paperwhite 3 - změny ovládání

Na úvod bych chtěl poděkovat firmě ACOMP, která mi zapůjčila čtečku Paperwhite 3. Musím podotknout, že následující řádky se v žádném případě nevztahují jakkoliv k této firmě. Byla to moje volba. Po obdržení čtečky Paperwhite 3 jsem byl několik dnů velmi spokojen. Bylo to přesně to, co jsem od této čtečky očekával. Jediné, co mne mrzelo a mrzí, je skutečnost, že se mi nedařilo a nedaří propojit Paperwhite 3 na program Kindlean 3. Pozn. slideschow, která ukazuje jeho použití, je na webu v mém weblogu věnovaném elektronickým knihám a čtečkám, na adrese: http://www.akamonitor.cz/ebooks/kindlean/. Menu bylo jednoduché a přehledné, nový uživatel se s ním snadno seznámil. Cenil jsem si i snadné vyvolání cloudu, jehož obsah bylo možné snadno synchronizovat s obsahem čtečky a ihned se přesvědčit o výsledku.  User Guide přesně seděl na skutečný stav čtečky.  
To všechno bylo až do "osudného"  dne, kdy se mi čtečka sama resetovala a oznámila mi - bez ptaní - že se změnil  systém menu, tedy ovládání čtečky. Samozřejmě se mohu mýlit, ale podle mého  vkusu došlo k zhoršení ovládání a nejen to. Především je text na  základní obrazovce špatně čitelný, písmena jsou miniaturní a nelze je upravit ( na rozdíl od textu knih ). Marně jsem dost dlouho hledal možnost přepnutí na Cloud. Podle User Guidu to vypadá, že místo termínu Cloud, se používá pojem My Library. Nevím, proč se předpokládá, že všichni hned vědí, že My Library-knihovna je pouze v cloudu. Pánové z Amazonu by se mohli obtěžovat a upozornit na změny. Každého nenapadne hned si  stáhnout nový user guide a studovat ho.  Ostatně v User Guidu se chvíli hovoří o Cloudu  a chvíli o My library. Bez upozornění mohou uživatelé tápat stejně jako já.Kdo má ostříží zrak, kdo není tak citlivý na "drobné" nedostatky a kdo dokáže využít údajné přednosti nového  ovládání ( které jsem dosud neidentifikoval ) možná bude spokojen. Za svoji osobu mohu prohlásit, že změny ovládání, jinak perfektní čtečce Paperwhite 3, u některých uživatelů moc nepomohly. Pomalu si na nový systém zvykám a doufám, že třeba na své počáteční problémy, vyvolané náhlou a nekomentovanou změnou, zapomenu.