eBooks - elektronické knihy

Tento weblog je v péči doc. Arnošta Katolického (doc.aka(@)akamonitor.cz). Informuje o nově zjištěných zdrojích týkajících se elektronických knih. Je součástí opakovaného on-line zdroje 1804-042X AKA-MONITOR (www.akamonitor.cz).

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

3. 7. 2017

PocketBook 615 Basic Lux ( PB615w )

PB615w je nejnovějším členem velké rodiny el. čteček PB. Vychází vstříc těm uživatelům, kteří nemají v oblibě dotykové ovládání.
All in One Slideshow Review PB615w najdete ZDE.

Čtečka PB615w používá technologii elektronického inkoustu, nejnovější panel E-Ink Carta. Nemá dotykový displej, má integrované podsvíení displeje, které lze regulovat a také zcela vypnout. Displej PB615w má 6" úhlopříčku (15,24 cm). Rozlišení čtečky je 1024x758.
PB615w se ovládá přes hardwarové tlačítka. Dvě velká tlačítka umístěná pod displejem vpravo a vlevo, slouží primárně pro otáčení stránek. Uprostřed pod displejem je kruhový čtyř-směrný volič, s potvrzovacím středem. Čtečka PB615w se dobře ovládá dítěti i starší osobě. Menu čtečky je v češtině.
Seznam podporovaných formátů (inzerovaný výrobcem): PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM. Všechny uvedené formáty zvládá čtečka bez konverze. Otáčení stránek je snadné. Interval invertování displeje lze zvolit. 
Při čtení běžných ebook formátů lze měnit velikost písma, font, řez písma, atd. Další fonty si lze nahrát z počítače. Orientaci displeje lze zvolit ručně. U PDF lze využít několik režimů (lupa, sloupce) včetně tzv. PDF reflow. U PDF formátu lze nastavit text tak, aby řádky nepřetékaly mimo obrazovku. PB615w má nainstalováno několik aplikací a her: prohlížeč webových stránek, kalkulačku, kalendář a hodiny, šachy, prohlížeč fotografií, hry Klondike, Scrible a Sudoku.
Čtečka PB615w vyniká možností personifikace. Lze měnit obrázek při vypnutí čtečky, měnit funkci jednotlivých hardwarových tlačítek, atd.
Čtečka je kompaktní a dobře přenosná. Přesné rozměry jsou 174,4 x 114,6 ? 8,3 mm a hmotnost činí pouze 170g. Čtečka je vyrobena z plastu. Zadní strana je černá a má mírný protiskluzový film. Barva přední strany je hnědá s mírným efektem metalízy.
Více na adresách: www.acomp.cz nebo www.axos.cz.